16.6. VÁS ZVEME NA DOBOVÝ LETECKÝ DEN

Letošní Dobový letecký den se bude konat 16. června od 9 do 18 hodin.
Budeme si připomínat 100 let od konce 1. světové války a současně 100 let od založení samostatného Československa.

Vážení přátelé,
Dovolte nám, abychom vás pozvali na další tradiční 12. Dobový letecký den, který pro stále větší účast zahraničních letounů i návštěvníků nazýváme také Historical Airshow.
Hlavními pořadateli jsou Aeroklub Mladá Boleslav a Nadační fond letadla Metoda Vlacha. Nové letecké muzeum se stává odborným partnerem, který významně obohatí celou atmosféru připravované akce. K významným změnám, které jsme si ověřili při minulé Airhow a které jistě potěší partnery, sponzory i návštěvníky, patří zajímavá vizuální a propagační stránka celé show, stálá webová presentace s odkazem na uplynulé ročníky.
Hlavním mottem celé show je stoleté výročí ukončení 1. světové války a vznik samostatné Československé republiky. Proto také návštěvníci uvidí scénky z této doby doplněné o legionáře, kteří se významnou měrou na vzniku republiky podíleli. Podobně jako v minulých letech bude připravena velká letecká show v podobě ukázek historických letadel, originálů i replik, moderních stíhaček Armády ČR, vrcholové akrobacie, ale také historických automobilů z Muzea Škoda i ze soukromých sbírek, dále historických traktorů a hasičské techniky. V bojových scénkách vystoupí společně s historickýcmi letadly i kompars v uniformách. Nebude chybět ani dobová hudba a zajímavý komentář.
Premiéru budou mít letos letecké unikáty P-38 Lightning a F4U Corsair ze sbírky Red Bull a také replika letounu Caudron G3 z roku 1913.
Celá akce je mediálně velice sledována. Bude pořízen profesionální filmový záznam z celého programu, který bude vhodně doplněn reklamou partnerských firem. V areálu letiště je k dispozici dostatek vhodných prostor využitelných pro reklamu. Bude vydán plakát a barevné vstupenky s logy partnerů. Každý partner může využít možnost zviditelnění se na stálém webu Historical Airshow a nebo na sociálních sítích leteckého dne.
Po celý den budou probíhat zážitkové lety v letounech i vrtulnících. V prostorách letiště je zajištěno velké parkoviště pro návštěvníky a dostatečný počet stánků s občerstvením.

Dobový letecký den pořádá Aeroklub Mladá Boleslav a Nadační fond letadla Metoděje Vlacha a odborným partnerm je Letecké muzeum Metoděje Vlacha.