AKCE LETECKÉHO MUZEA METODĚJE VLACHA „LÉTÁME PRO VÁS“

V pátek 23. září se uskutečnila další akce leteckého muzea pro veřejnost. Od 15 hod připravovali piloti Nadačního fondu letadla Metoda Vlacha všechny letuschopné stroje, spouštěli je na kladkostrojích dolů a postupně s nimi vyjížděli na letišťní plochu pře muzeem.

Více než patnáct letuschopných strojů se postupně v téměř dvouhodinovém programu předvedlo divákům v letech po okruhu a při nízkých průletech. Ke zpestření programu přispěl aeroklub Mladá Boleslav tím, že v rámci tréninku na sobotní akrobatickou soutěž větroňů se předvedly čtyři letouny přímo před diváky, kteří mohli sledovat nejen akrobacii, ale i přípravu na start a vlek do výše 1300 m.

Mimo replik v kategorii UL letounů krásně zalétali Petr Handlík se svým Po-2 Kukuruznikem a Petr Rautner s legendárním Z-126 Trenérem.

Poděkování patří nejen pilotů Jiřímu Justovi, Honzovi Rýdlovi, Vláďovi Baldovi, Tomáši Součkovi,  Jaroslavu Klackovi, Adamu Hlaváčovi, Lukáši Pilvouskovi a Vláďovi Procházkovi, ale i pomocníkům Vladimíru Lukešovi a Karlu Havlovi, bez nichž by příprava letounů na start nebyla možná.

Moderátor Vladimír Handlík přizval v úvodu k mikrofonu náměstka hejtmana Středočeského kraje Mgr. Karla Horčičku, který akci navštívil a  který ocenil úsilí pilotů i krásnou akci leteckého muzea Metoděje Vlacha. Protože Mgr. Horčička byl v květnu letošního roku účastníkem křtu nového letounu Morane Saulnier BB mohl dnes letoun poprvé představit veřejnosti a popřát mu mnoho krásných letů.

Akci navštívilo téměř 1 000 lidí, kteří z ní měli radost a vyjadřovali přání, aby se opakovala během roku vícekrát.

Foto: Petr Kolmann, Adam Hlaváč