Konference – Josef Dürich, zapomenutý vítěz

9:00 : 17:30

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Kategorie

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR a Muzeum Mladoboleslavska Vás srdečně zvou do Leteckého muzea Metoděje Vlacha na vědeckou konferenci s názvem Josef Dürich, zapomenutý vítěz.

Seznam příspěvků:
PhDr. Jaromír Jermář – Josef Dürich a Klášter Hradiště nad Jizerou
PhDr. Luděk Beneš – Josef Dürich jako starosta mnichovohradišťského okresu
Mgr. et Bc. Lenka Křížová, Ph.D. – Rodina Josefa Düricha v historicko-demografických souvislostech
PhDr. Luboš Velek, Ph.D. – Staročeský poslanec Josef Dürich
Mgr. Pavel Fabini – Josef Dürich v roli důvěrníka Národní strany
prof. Mgr. Vratislav Doubek, Ph.D. – Josef Dürich. Od staroliberalismu k agrarismu
PhDr. Dagmar Hájková, Ph.D. – Čtvrtý do triumvirátu
prof. PhDr. Jaroslav Vaculík, CSc. – Josef Dürich v Rusku 1916–1917
Mgr. Taťána Vladimirovna Ivanova a Mgr. Marek Krejčí, Ph.D. – Jiným pohledem. Poznámky k Dürichově zahraniční misi.
Mgr. Vojtěch Kessler, Ph.D. – Poražen v životě? Poražen po smrti? Josef Dürich jako místo paměti.
PhDr. Jan Hálek, Ph.D. – „V českých službách“. Josef Dürich v české meziválečné historiografii a publicistice.
PhDr. Boris Mosković – Zapomenutá kapitola zahraničního odboje. Josef Dürich v proměnách historiografie a politiky dějin, 1945–1998.

Zájemci o účast na konferenci sse registrují do 7. září 2020 na adrese: kvetova@mua.cas.cz