Slavnostní křest letounu Zlín XII

Date(s) - 10/09/2020
15:00 : 17:00

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Vážení přátelé a příznivci historického létání,

nadační fond letadla Metoda Vlacha dokončil nový, již třináctý projekt – stavbu repliky historického letounu Zlín XII z roku 1935. Stavbu kompletně finacoval Historical Flying Club z Mladé Boleslavi.

Letoun postavil podle části dochované původní dokumentace Ing. Petr Tax, technické výpočty provedl Ing. Václav Brandejs, odborný dozor prováděl Ing. Václav Chvála, poradcem zejména v oblasti profilů byl Ing. Emil Přádný. Na dokončení letounu se v Mladé Boleslavi podíleli členové nadačního fondu letadlo Metoda Vlacha.

Letoun poprvé vzlétl v neděli 16. srpna letošního roku.

Zveme Vás na slavnostní křest, který se koná v leteckém muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi ve čtvrtek 10. září 2020 v 15.00 hod za účasti  celé řady VIP hostů.

V krátkém programu, který proběhne venku představíme stavitele letounu, krátký film o jeho stavbě a předvedeme také letoun v letu.

– 15.00 zahájení, krátké projevy

– představení letounu a jeho stavitelů

– krátký film o stavbě letounu

– slavnostní křest a předvedení letounu v letu