FASCINUJÍCÍ TECHNIKA NA PRAHU ČESKÉHO RÁJE

Ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi dne 29. května 2015 navázaly spolupráci ŠKODA Muzeum a Letecké muzeum Metoděje Vlacha, díky kterému se z Mladé Boleslavi stává ještě atraktivnější místo pro všechny zájemce o historii techniky.

Mladá Boleslav je místem, kde se v mnoha ohledech psaly dějiny naší technické historie,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea a dodává: „Jsme rádi, že můžeme vzájemnou podporou přilákat do regionu ještě více návštěvníků z Česka i ze zahraničí. Nyní mají výbornou možnost poznat historii různých dopravních prostředků, ať už se jedná o kola, motocykly, automobily, nebo nově i letadla.“

Smlouva o spolupráci zahrnuje nejen celou řadu aktivit spojených s propagací, ale také cenově zvýhodněné vstupné do leteckého muzea pro všechny návštěvníky automobilového ŠKODA Muzea uvedl Zdeněk Štefek, radní pro kulturu a památkovou péči Středočeského kraje. Vzájemné pojítko, kterým je historie techniky a dopravních prostředků, je součástí širšího konceptu nazvaného „Technická brána do Českého ráje“, jehož cílem je propagace mladoboleslavského regionu jako ideálního místa pro objevování historických kouzel spojených s technikou, konstrukcí a strojním průmyslem dodal Karel Horčička, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Středočeského kraje.