Ing. Otto Hieronimus – pozvánka na vernisáž

Ing. Otto Hieronimus patřil k významným osobám nejen mladoboleslavské firmy Laurin a Klement, ale zapsal se významně do evropské historie automobilismu, závodění i létání.

Patřil mezi první aviatiky, kteří se v Čechách vznesli do vzduchu před první světovou válkou.

V Mladé Boleslavi, kam přišel v roce 1907 zkonstruoval řadu motorů i závodních automobilů. Jako šéfkonstruktrér firmy dal na několik desetiletí tvář automobilce Laurin a Klement, i když v ní strávil pouhé tři roky. Proslavil se fantastickou konstrukcí závodního automobilu, který postavil český motorismus alespoň na čas na úroveň ostatním automobilovým velmocím.

Otto Hieronimus ovlivnil silně i další, tehdy se teprve rozvíjející obor – letectví. Serstrojil první letadlový motor v Rakousku Uhersku, zamontoval ho do letounu Blériot a sám s ním létal.

Výstava na kterou vás zveme ukazuje celý jeho život od období v Mladé Boleslavi až do jeho tragické smrti při automobilovém závodě v roce 1922.

Vernisáž se koná v pátek 13. března v 17.00 hod v leteckém muzeu Metoděje Vlacha. Moderuje Luboš Dvořák, hudební piano doprovod Pavel Bureš.

 

Vedení leteckého muzea