Jaro na křídlech jazzu: Blue Hats Kvartet

Ve vyprodaném sále kantýny Leteckého Muzea Metoděje Vlacha začalo v pondělí 20. ledna Jaro na křídlech jazzu. Do Mladé Boleslavi přilétlo uskupení mladých a talentovaných hudebníků Blue Hats včele se saxofonistou Markem Bublem. Zazněl průřez jazzu od John Coltranea až po The Look of Love, kterou proslavila Dusty Springfiled v podání drobné zpěvačky Michaely, která se věnuje rovněž gospelu. Míšin projev vynikal skvělou technikou, kterou diváci náležitě ocenili. Přítomné obecenstvo nadchla svým vystoupením basistka Tereza, která vypíchla riffy ve skladbě od Esperanzy Spalding tak, až se tajil dech. Terezu můžeme vidět také s kapelou Vesna. Klavírista Michal Doležala a Honza Bárta za bicími skvěle solovali a dokreslili skladby, kterým vévodil Marek. Blue Hats zakončili své energické vystoupení skladbou Stevieho Wondera Isn't She Lovely a to už se tanci neubránil ani personál Letecké kantýny.

Těšíme se na pokračování Jara na křídlech jazzu už 10. února. Čeká nás kvintet Melody Boys, tajné to odnože Melody Makers Ondřeje Havelky, kteří si pro nás chystají repertoár 30. a 40.let minulého století a rovněž notnou dávku svérázného humoru.
V prodeji jsou stále vstupenky na koncert Chucka Wansleyho, který přiveze přímo do haly leteckého muzea top muzikanty české scény.

Bára Vágnerová