Jaro na křídlech JAZZU: Darja Kuncová a její kvartet

Pondělní koncert cyklu Jaro na křídlech jazzu 24. února opět vyprodal do posledního místečka kavárnu leteckého muzea kde zazářila Darja Kuncová a její kvartet. Krásné melodie, které jsou vesměs známé, naladily posluchače a vytvořily od začátku krásnou atmosféru.

Darja patří mezi přední zpěvačky naší jazzové scény, která vystupuje s kapelami různého stylového zaměření. Se zpěvem začala už na základní škole. Od pěveckého sboru přešla ke školní folkové kapele. K jazzu jí přetáhl pianista Junior Dixielandu Petr Špelina. Dále přešla do Swing Studia. Nyní je kmenovou členkou několika seskupení a v mnohých zpívá jako hostující zpěvačka.

Večer uvedla Bára Vágnerová, která posluchačům připomněla, že příští zajímavý koncert bude v pondělí 9. března kdy vystoupí Chuck Wansley a jeho kvartet. Pro veliký zájem připravilo letecké muzeum tentokráte koncert v hlavní expoziční hale.

Letecké muzeum připravuje ve spolupráci s Bárou Vágnerovou další jazzové koncerty na podzim letošního roku. Program bude včas uveden na webových stránkám leteckého muzea.

Vladimír Handlík