Jazz Bloffers a Darja Kuncová

Jazz Bloffers a Darja Kuncová

 

Pondělí 21. března patřilo v leteckém muzeu opět jazzu. Plně vyprodaný sál letecké kavárny očekával, jako vždy, úvodní slovo Báry Vágnerové, která je nejen výborná jazzová zpěvačka, ale pro letecké muzeum všechny večery skvěle připravuje. Báru však skolil koronavirus a nemohla přijít a tak se posluchači museli při úvodním slově spokojit s Vladimírem Handlíkem, který Báru omluvil a kapelu i zpěvačku Darju Kuncovou přivítal.

 

Abonentní cyklus Na křídlech jazzu má další část řady koncertů za sebou. Hostem v mladoboleslavském Leteckém muzeu Metoděje Vlacha byla zpěvačka s překrásným jazzovým altem, Darja Kuncová, spolu s kapelou Jazz Bluffers. Darju doprovodil na klarinet Rudolf Musil, na trubku Láďa Koucký, na suzafon tvrdil basovou linku Jáša Dědina, za banjo sedl Jirka Šícha a do bicích v taktu bušil Petr Mikeš. Děkujeme rovněž věrným divákům za krásnou atmosféru a těšíme se na jazzovou divu Petru Ernyei se zbrusu novým kvartetem.

 

Petra Ernyei Kvartet

Petra Ernyeiová se narodila v Praze a její hudební dráhu předurčil tatínek Andrej, uznávaný profesionální jazzový banjista. Petra v sobě snoubí česko-anglicko-maďarsko-slovenskou krev a dokonalou preciznost vokálního projevu. Poprvé vystupovala na jazz festivalu v USA v Sacramentu, od té doby projela s koncerty Německo, Anglii, Norsko, Rakousko, Portugalsko, Řecko a mnohé další země. Petřinou inspirací jsou jazzové divy Ella Fitzgerald, Anita o´Day, Carmen McRae a mnohé další legendy. Vystupuje s perfektními muzikanty a nedávno pokřtila její nové sólové CD. Těšíme se na ni v rámci jazzového abonentního cyklu Na křídlech jazzu. Petra sebou přiveze zbrusu nový kvartet elitních muzikantů s kytaristou Adamem Tvrdým, kontrabasistou Petrem Dvorským a pianistou Standou Máchou.

 

 

Foto Zdeněk Kolín