Jitka Vrbová a Podzim na křídlech jazzu v leteckém muzeu

Jitka Vrbová je dnes bezpochyby naší největší star na poli jazzu a country což opět potvrdila koncertem s jejím kvartetem Hot Jazz Praha v leteckém muzeu Metoděje Vlacha na vyprodaném večeru. Její osobitý projev, nezaměnitelný hluboký hlas a neochvějné vedení celé kapely s vějířem, jako pomyslnou taktovkou, je charakteristickým znakem jejích vystoupení ve všech žánrech. Dáma, která pro mnohé znamená esenci jazzového cítění, zavítala do Mladé Boleslavi mezi své příznivce již po několikáté a muzikanti v jejím kvartetu patří spolu s ní mezi špičku naší hudební scény.

Na piano exceloval Radim Linhart, který patří mezi top 5 českých nejen jazzových pianistů. Jitce bravurně sekundoval ve zpěvu a na klarinet a altku hrál Rudolf Musil. Představili se také dva hráči nastupující generace Dan Kozel na kontrabas a Jan ježek na bicí, oba mladí, ale velmi zkušení muzikanti s přesahem, jejichž hru si oblíbil Karel Černoch, David Kraus a mnoho dalších.

Srdečně Vás zveme na 2. prosince na Pavel Šlosar Quartet a Terezu Pomajslovou. Pavel Šlosar je jedním z našich nejlepších kontrabasistů a v žádném případě není boleslavákům neznámý. Pravidelně jej vídají u Steamboat Stompers, Evy Emingerové, Jitky Vrbové, Bobyho Gordona a mnoha dalších. Jeho quartet je pro něj srdcovou záležitostí stejně, jako basová sóla v nepřekonatelném tempu, která zahřejí u srdce každého, kdo si tento nástroj oblíbil. S kytaristou Jakubem Dušou a bubeníkem Martinem Kuzmou dokáží vykouzlit všechny barvy palety jazzu a blues, které kouzelným způsobem doplňuje zaručenými šlágry zpěvačka Tereza Pomajslová.

Na tomto koncertě rovněž zveřejníme vánoční překvapení, které jsme pro diváky připravili na pondělí 16. prosince.

Barbora Vágnerová