LÉTÁME PRO VÁS 10.9.2021

Pátek 10.září patřil v leteckém muzeu Metoděje Vlacha opět příznivcům historického létání. Již od 16 hod začala příprav letadel pro vystoupení. Letouny byly vytaženy na plochu před muzeum, některé byly spuštěny dolů ze svých závěsů v muzeu. To vše mohlo sledovat několik stovek diváků, kteří se na naší pravidelnou leteckou minishow přišly podívat.

V 16.30 bylo zahájeno létání, kdy v pestrém programu bylo možné vidět vše co u nás v leteckém muzeu létá. Létaly i některé originály historických letadel jako na příklad Trempík Jana Šimůnka a nebo velice vzácný letoun Polikarpov PO2 pilotovaný Petrem Handlíkem.

Protože letový program proběhl ve spolupráci a Aeroklubem Mladá Boleslav a za normálního provozu letiště  viděli diváci na příklad akrobatický větroň Swift s pilotem a reprezentantem v letecké akrobacii Janem Sobotkou , dále seskoky parašutistů pod vedením Jindry Kantora a také vrcholovou akrobacii Miroslava Červenky na letounu Jak 52.

Za úplně klidného podvečera si mohli diváci vychutnat krásu pomalého letu nejstarších letadel jako na příklad Grade s Tomášem Součkem, Metoděj Vlacha s Jaroslavem Klackem a také Caudron G3 jehož pilot Petr Handlík předváděl průlety se zdviženýma rukama.

Také další piloti nadačního fondu si užívali předvedení letadel v klidném podvečeru, Adam Hlaváč na letounu Klemm L25, Lukáš Pilvousek s Nieuportem 12, Vladimír Lukeš s Pfalz E1 nebo Jiří Hybler na letounu Fieseler Storch a Martin Souček  s Rackem PB6.

Letecké vystoupení moderovali Vladimír Handlík v uniformě kapitána sovětského letectva z druhé světové války a Jan Rýdl, nadační pilot a letecký inspektor.

Po celou dobu akce od 16.00 do 18.00 hod byl volný vstup do leteckého muzea na galerii a vyhlídkovou věž a tak mohli diváci po akci sledovat opět ukládání letadel do leteckého muzea.

Občerstvení při akci perfektně zvládla letecká kantýna.

Vedení leteckého muzea

Foto: Petr Kolmann, Zdeněk Kolín a Václav Jiránek.