Letecké muzeum v Mladé Boleslavi se otevírá veřejnosti

Tak tuhle zprávu bychom rádi slyšeli všichni, my v muzeu i velká část letecké veřejnosti, která se do leteckého muzea Metoděje Vlacha těší už několik měsíců.

Protože se blíží skutečná doba otevření muzea , proběhla ve středu 28. dubna veliká uklízecí akce, která připravila výstavní halu s letadly na naše návštěvníky. Všechna historická  letadla, která stojí na ploše muzea o rozloze 35 x 70 m byla vytažena ven na travnatou plochu a umyta od prachu. Piloti nadačního fondu letadlo Metoda Vlacha nikoho jiného k letadlům nepustili, chopili se kbelíků s vodou a pracovali celé odpoledne s velkou opatrností. Vždyť se také na létání s historickými letadly moc těší a zejména na předvádění pro veřejnost při akcích jako jsou na příklad Muzejní noc a nebo Létáme pro vás.

Zaměstnankyně muzea se naopak pustily do umytí celé výstavní plochy hlavní haly. Přesto že to je velice namáhavá práce, nechyběl jim po celé odpoledne úsměv na tváři. O výškové práce, umytí velkých skleněných ploch sahajících až do výše 15 metrů, se postarali horolezci z firmy Ratmez.

Po skončení čistících prací byla všechna letadla opět postavena na svá místa v expozici, byly k nim doplněny informační tabule a letecké muzeum tak může přivítat od této chvíle kdykoliv své první návštěvníky.

V letecké kantýně proběhly také úklidové práce a bude v nejbližších dnech pro vás otevřena alespoň v podobě výdejního okénka.

Neváhejte nás navštívit ihned, jak nám situace dovolí se otevřít pro vás , naše příznivce a přátele historického létání.

 

Vladimír  Handlík