Letecké muzeum vystavuje v Obchodním centru Bondy!

Muzeum Mladoboleslavska připravilo ve spolupráci s obchodním centrem Bondy sérii výstav a aktivit, které mají návštěvníkům obchodního domu přiblížit činnost jednotlivých poboček muzea.
Na měsíc březen byla v prvním patře Leteckým muzeem Metoděje Vlacha instalována výstava panelů pod názvem „ 100 let létání na Mladoboleslavsku“, která přibližuje návštěvníkům období od Metoděje Vlacha, který zde jako první Čech vzlétl v roce 1912 na letounu vlastní konstrukce, přes období první republiky a létání na Chlumu a na Radouči až po období poválečná na novém letišti na Belvedéru. Nechybí ani založení Nadačního fondu letadla Metoda Vlacha, stavba replik historických letadel i stavba nového leteckého muzea v roce 2015.
Ve středu 6. března si pracovnice leteckého muzea Iveta Krůtová a Klára Homolková připravily pro návštěvníky obchodního centra Bondy překvapení v podobě papírových skládacích letadel, která si malí zájemci přímo na místě u stolku sami sestavili. O zájemce nebyla nouze, a tak po necelé půlhodince si letadélko mohli odnést domů.
Ve středu 20. března, kdy probíhala stejná akce se skládacími letadly, překvapila všechny manekýnka Josefína Šjutěvová, která v dobovém sáčku letušky ČSA s apartním šátečkem na krku v barvách trikolory bavila malé stavitele a dělala akci reklamu. Panelová výstava potrvá až do konce března.

Kolektiv leteckého muzea