LETECKÉ MUZEUM ZAHÁJILO PODZIMNÍ MODELÁŘSKÉ VÍKENDY

Letecké muzeum zahájilo podzimní modelářské víkendy

Více než rok nám vládní nařízení neumožnilo uskutečnit oblíbené modelářské víkendy. Proto po   dohodě s leteckým muzeem Metoděje Vlacha a stanovení  termínu na víkend 16.-17.října se přihlásilo více dětí, než dovoluje kapacita „dílny“. Během týdne se ale omluvilo 5 nemocných kluků a soupiska byla doplněna náhradníky.  V sobotu jsme se sešli a pustili do práce. Pět začátečníků dá zabrat, ale z připravených polotovarů a díky pomoci mého odchovance – instruktora Martina Kasky stavba zdárně pokračovala podle harmonogramu. Zbylých 7 kluků pracovalo na dříve rozpracovaných modelech.

V neděli dopoledne všichni nováčci dokončovali své výtvory, aby je po obědě zalétali a mohli si je vzít domů. Počasí bylo příjemné, bohužel nefoukal moc vítr. Proto někteří kluci měli problém vytáhnou na šňůrce své větroně do větší výšky. Po návratu z plochy se opravila drobná poškození letadélek.

Po svačině se mladí modeláři společně vyfotografovali u nové repliky letadla Zlín XII.  Po odpoledním úklidu se modelářská dílna  změnila zpátky  na zasedací místnost. Děti si pochvalovali možnost vyzkoušet létání na simulátoru, vyřádit se na skluzavce. Spokojenost panovala i v kantýně, kde byl po oba dny zajištěn oběd a svačina.

Po oba dva dny pečovali o malé modeláře Instruktoři Václav Jiránek  a Martin Kaska.

Václav Jiránek