MODELÁŘSKÝ VÍKEND LEDEN 2017

Na letos první a celkově desátý modelářský víkend 28. a 29. ledna se těšili pořadatelé a kluci, protože byla přihlášena i první dívka. Bohužel byla pro nemoc omluvena a ze stejného důvodu se nemohl zúčastnit ani Vojta Podlipský. V sobotu se nás sešlo jen devět.

Martin Gregor pokračoval na rozpracovaném kluzáku EXPO, Jakub Kaska s Michalem Součkem a Honzíkem Handlíkem pracovali na soutěžním větroni PIONÝR, Ondra Ratimec započal stavbu kluzáku VENDÍK, Aleš Malý s Kryštofem Zörklerem sestavovali soutěžní větroň JANEK a Péťa Váňa se pustil do stavby modelu ONDRA na gumový pohon kategorie P 30 pod odborným dohledem instruktorů Martina Kasky a Václava Jiránka. Klukům pomáhal i Vladimír Čejka, mnohaletý modelář a instruktor, který vrátil po rekonvalescenci.

Z připravených polotovarů kluci bez větších problémů sestavovali jednotlivé části modelů. Při přestávkách na oběd a odpolední svačinu si mladí modeláři na chvilku odpočinuli a pak hurá do dílny. Sobotní program končil v 17 hodin a všichni se těšili na druhý den.

V neděli dopoledne všichni pokračovali v sestavě rozpracovaných dílů. Po obědě jsme se přemístili na plochu zasněženého boleslavského letiště si zalétat. Letiště bylo bez provozu a tak celá plocha patřila jen nám. Vlekat kluzáky v hlubokém sněhu je náročné a jsem rád, že se podařilo jeden nový kluzák zalétat a uskutečnit všechny další starty se šťastným přistáním. Teplota vzduchu byla pod nulou, východní vítr 4 m/sec pocitově chlad ještě znásobil a výška sněhu asi 20 cm. To vše prověřilo kluky, kteří se pak těšili do tepla a na svačinku.

Pak už zbyla chvilka na balení nářadí, materiálu, rozpracovaných dílů a úklid dílny. Příjezd rodičů s nezbytnou kontrolou, co jejich ratolesti vyrobili a spokojenost všech při loučení.

Instruktor Václav Jiránek