MUZEJNÍ NOC V LETECKÉM MUZEU 19.5.2023

Muzejní noc v leteckém muzeu 19.5.2023

Pátek 19.5.2023 od 17.30 hod.

 

Letecké muzeum připravilo pro letošní muzejní noc opět přehlídku svých létajících exponátů. V pestrém podvečerním programu budou létat dvouplošníky z období první světové války Morane Saulnier, Nieuport 12, Caudron G3, Pfalz, dále letouny ze třicátých let Racek PB6, Klemm L25, Zlín XII a Bestiola a také letouny z období druhé světové války Polikarpov PO2, Pier L4, Fieseler Storch a v závěru večera pomalé stroje jako na příklad Gráde a Metoděj Vlach.

Letecká akce proběhne ve spolupráci  s Aeroklubem Mladá Boleslav. Uvidíte proto také sportovní letouny, větroně i dnes již historický Antonov AN2, který je největším současným dvouplošníkem na světě. Nabízíme svezení v tomto zajímavém stroji a krátký vyhlídkový let nad Mladou Boleslaví. Svůj zájem ohlaste na recepci leteckého muzea.

Na recepci leteckého muzea si návštěvníci mohou zakoupit nově vydanou knihu o Metodějovi Vlachovi, který v Mladé Boleslavi postavil v roce 1912 první české letadlo.

 

Program:

  1. Část letecká, letecké show 18.00 – 19.30 hod

Od 17.30 budou z leteckého muzea vyjíždět historické letounu a budou vystaveny před diváky.

V 18.00 hod začne letecká show ve spolupráci a Aeroklubem Mladá Boleslav. V letových ukázkách se představí nejen všechna letuschopná letadla z muzea, ale i letadla hostů a Aeroklubu.

Pořad je moderován pilotem v dobové uniformě.

 

  1. Část večerní, hudební večer v letecké kantýně

Po skončení leteckých ukázek mohou diváci sledovat ukládání letadel do muzea a jejich zavěšování pod strop. Po celou dobu večerního programu je pro návštěvníky otevřena galerie v expozici i vyhlídková věž.

Muzejní noc nekončí leteckými ukázkami. Po západu slunce a uložení letadel do muzea se v letecké kantýně mohou diváci těšit ve 20.30 hod.  na vystoupení jazzové kapely Steamboat Stompers se zpěvačkou Evou Emingerovou, která bude hrát až do 23.00 hodin.

 

 

Vladimír Handlík