MUZEJNÍ NOC V LETECKÉM MUZEU

Letošním muzejní noc přilákala do leteckého muzea více jak 1 500 návštěvníků, kteří se přišli podívat na nové přírůstky letadel i jiné zajímavosti. Velká většina využila historických autobusů, které jezdily pravidelně od Muzea Škoda Auto přes Staré město až k leteckému muzeu.
Program začal již před 18 hodinou, kdy z leteckého muzea vyjížděla postupně všechna letuschopná letadla. V 19 hod začala malá letecká show, na které se kromě již zmíněných historických letadel podílela také letadla Aeroklubu i parašutisté. Jeden dokonce seskočil s obří českou vlajkou, jako malý trénink na zahájení leteckého dne v sobotu 16.června.
Obnovenou premiéru měl letoun Morane Saulnier BB. Pilot aeroklubu a státní reprezentant v akrobacii větroňů Jan Sobotka předvedl část své soutěžní sestavy a historický dvouplošník An-2 provedl po vysazení parašutistů několik působivých průletů. K divácky nejzajímavějším ukázkám patřily, jako vždy Polikarpov Po-2, Fieseler Storch a Grade. Letadlo Metoděje Vlacha nemohlo pro silnou turbulenci vzlétnout.
Nejmenší návštěvníci si užili nově otevřenou tartanovu dráhu se šlapacími letadly, která byla osvětlena a je vyznačena jako opravdová runway na dopravním letišti.
Celý program moderoval známý mladoboleslavský pilot Jan Rýdl a Vladimír Handlík v uniformě kapitána dopravního letadla.
Letecká kantýna připravila pro celý večer výborné občerstvení včetně barbecue.
Závěr večera patřil jako vždy jazzové skupině Hot Club se zpěvačkou Bárou Vágnerovou, která návštěvníky bavila až pozdních nočních hodin.

Vedení leteckého muzea