OSLAVA 96. NAROZENIN V HISTORICKÉM LETADLE

V sobotu 20. října navštívila paní Jaroslava Koubková z Mladé Boleslavi v doprovodu své rodiny letecké muzeum Metoděje Vlacha. Právě ten den slavila své 96 narozeniny a rodina jí připravila překvapení v podobě vyhlídkového letu v historickém letadle Klemm L25.

Leteckým muzeem jí provedl vedoucí muzea Vladimír Handlík, který jí představil postupně jednotlivé exponáty. Paní Koubková si pak zkusila samostatný let na leteckém simulátoru. Všichni jsme očekávali s napětím, co řekne na nabídku na svezení v otevřeném historickém letadle a byli jsme mile překvapeni, že s radostí souhlasila.
Letoun byl vytažen z muzea, připraven k letu a paní Koubková velice čiperně nastoupila do otevřeného kokpitu, dostala koženou kuklu a letecké brýle a pak jen roztočení vrtule a start.

„Bylo pro mě velkým překvapením, že paní Koubková poznala všechna místa v Mladé Boleslavi a v okolí a jak řekla, samotný let byl pro ní velkým zážitkem“ říká Vladimír Handlík, pilot letadla.

Paní Jaroslava Koubková se narodila 20. 10. 1922 v Kročehlavech, v Boleslavi pracovala v cestovních kancelářích Turista a Čedok, odkud jí zná spousta boleslaváků. Žije v Mladé Boleslavi, používá PC, internet, skypuje s vnoučaty a používá chytrý telefon. Každoročně jezdí do Alp na turistické výšlapy – no prostě čiperka.

Paní Koubkové přejeme hodně zdraví a štěstí
k narozeninám a hodně energie do dalších let.