PANÍ JAROSLAVA KOUBKOVÁ OSLAVILA SVÉ 100 NAROZENINY V HISTORICKÉM LETADLE

Paní Jaroslava Koubková oslavila své 100 narozeniny v historickém letadle

Ve čtvrtek 20. října proběhla v leteckém muzeum Metoděje Vlacha zajímavá slavnost. Paní Jaroslava Koubková, která právě toho dne oslavila své 100 narozeniny, přišla v doprovodu své rodiny do leteckého muzea a narozdíl od roku 2018, kdy byl při jejích 96 narozeninách let v historickém letadle pro ní překvapením, tak tentokrát se na létání velmi těšila.

U leteckého muzea jí kromě pilota  přivítali také zastupci vedení města paní  Mgr.Miroslava Kašpárková a pan  Mgr.Dan Marek a předali jí květiny  a dárek.

Pro krátký vyhlídkový let byl opět připraven otevřený historický letoun Klemm L25, jehož originál létal v roce 1934. Pilotem byl Vladimír Handlík, vedoucí leteckého muzea, který jí u letounu předal květiny. Paní Koubková se čiperně vyšplhala do předního sedadla letounu, dostala na hlavu kuklu a letecké brýle a těšila se vyhlídkový let. Počasí přálo a tak sluníčko umožnilo pořídit hezké fotografie i videozáběry.

Po přistání se nám paní Koubková zapsala do pamětní knihy leteckého muzea.

Paní  Jaroslava Koubková se narodila 20.10.1922 v Kročehlavech, v Mladé Boleslavi pak pracovala v cestovních kancelářích Turista a Čedok, odkud jí zná spousta boleslaváků. Žije v Mladé Boleslavi, používá PC, internet, skypuje s vnoučaty a požívá chytrý telefon. Chodí na dlouhé procházky a užívá si života.

Paní Koubkové přejeme hodně zdraví a štěstí k narozeninám a hodně energie do dalších let.

Vladimír Handlík

Foto: Václav Jiránek