Podzim na křídlech jazzu – Pavel Šlosar quartet,chystané novinky a vánoční překvapení

Další z koncertů abonentního cyklu Podzim na křídlech jazzu v leteckém muzeu představil v pondělí 2. prosince Boleslavákům kontrabasistu Pavla Šlosara, tentokráte se svým vlastním quartetem v čele s jemnou Terezou Pomajslovou.

Pavel je excelentním hráčem a své hudební kolegy si pečlivě vybírá. Jeho quartet je pro něj srdcovou záležitostí, stejně jako basová sola v nepřekonatelném tempu, která zahřála v Leteckém Muzeu Metoděje Vlacha u srdce každého, kdo si tento nástroj oblíbil. S kytaristou Jakubem Dušou a bubeníkem Martinem Kuzmou dokázali při interpretaci skladeb, které potěšily všechny jazzové fajnšmekry, vykouzlit všechny barvy palety jazzu a blues, které kouzelným způsobem doplnila zpěvačka Tereza překrásnou barvou sopránu.

Publiku byly navíc slavnostně oznámeny dvě krásné zprávy. Překvapením posledního koncertu, který bude v pondělí 16.prosince, bude boleslavská kapela Hot Club, kterou přijedou na podiu vystřídat na vánočním dvojkoncertu legendární Steamboat Stompers.

Vzhledem k zájmu publika o náš abonentní cyklus jsme se navíc rozhodli připravit pásmo pro jaro se skvělými kapelami, o kterých budeme před Vánoci informovat spolu s předprodejem abonmá.

Barbora Vágnerová