PODZIM NA KŘÍDLECH JAZZU

Vážení jazzoví přátelé,

podzim v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha rozvíří jazz, swing a blues v podání špiček dnešní české hudební scény. Po čtyři pondělky (7. října, 4. listopadu, 18. listopadu a 2.prosince vždy od 19.30) se bude početnému mladoboleslavskému jazzovému obecenstvu servírovat nádherná porce hudby, která je v Letecké kantýně doslova vynese do nebes. Na ten poslední předvánoční 16. prosince si pro Vás chystáme překvapení. V abonentním cyklu vystoupí muzikanti, kteří pravidelně účinkují nejen v pražských jazz klubech s těmi nejlepšími zpěváky, ale také na mezinárodních hudebních festivalech v zahraničí. Kdo v rámci abonentního cyklu LLMV do Mladé Boleslavi zavítá a koho si nesmíte nechat ujít? Detailní informace o jednotlivých kapelách a interpretech a organizační detaily níže.

Piano Organism – 7. října – 19.30

Unikátní duo skvěle se doplňujících virtuózů Radima Linharta a Luďka Havla, Piano Organism, je příležitostí shlédnout špičkové muzikanty, kteří své nástroje ovládají natolik, že jejich souznění vytváří sound kompletního jazzového bandu. Radim s Luďkem jsou geniálními hráči a vidět je spolu na jednom jevišti je čirá radost. Oba dva skládají, nahrávají a aranžují s těmi nejlepšími. Radim je mimo jiné držitelem Guinessova rekordu v bravurní schopnosti zahrát zpaměti více než 3.500 písní, čehož rádi využívají např. Eva Pilarová, Felix Slováček, Jitka Vrbová a celá řada dalších zpěváků. Luděk rovněž vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka, spolupracuje s Janem Smigmatorem, Pražským Filmovým Orchestrem a celou řadou renomovaných umělců nejen na jazzové scéně.

J.J. Jazzmen a Barbora Vágnerová – 4. listopadu – 19.30

J.J. Jazzmen je jazzovou kapelou složenou z vynikajících pražských profesionálních hudebníků, ve které se vyznává jediné náboženství – láska k jazzu a umělecká svoboda. Již 25 let hrají na festivalech v Evropě a zámoří a pražské jazz kluby jsou jejich domovem. Jen letos za sebou mají spolu s Barborou, kterou není třeba boleslavským divákům představovat, cestu do New Orleans, či festivaly v Polsku, Švýcarsku a Německu. Co o nich řekl matador světového jazzu, baryton saxofonista, aranžér a profesor na Berklee College of Music, Jan Konopásek? „Kapela J.J. Jazzmen hraje tradiční jazz s příchutí 21.století. Jejich suverénní a neškrobený projev je výjimečný tím, že jsou věrni neworleanské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem.“ Večer 4. listopadu spolu s Barborou vystoupí náš bravurní hráč na kornet, Jiří Masáček, elitní kontrabasista Jan Greifoner, špičkový pozounista Josef Pospíšil, padre hudební scény, pianista Zdeněk Kalhous, a samozřejmě kapelník a bicman Miloš Kejř.

Jitka Vrbová a její kvartet – 18. listopadu – 19.30

Jitka Vrbová je dnes bezpochyby naší největší star na poli jazzu a country. Její osobitý projev, nezaměnitelný hluboký hlas a neochvějné vedení celé kapely s vějířem jako pomyslnou taktovkou je charakteristickým znakem jejích vystoupení ve všech žánrech. Dáma, která pro mnohé znamená esenci jazzového cítění, zavítá do Mladé Boleslavi mezi své příznivce již po několikáté a muzikanti v jejím kvartetu patří spolu s ní mezi špičku naší hudební scény. Jitčino originální podání skladeb ctí autora a zároveň perfektní improvizací pozvedne každou skladbu na úroveň jedinečného hudebního zážitku. Když se Jitčin hlas snoubí s precizním přístupem muzikantů, nebeský hudební zážitek je zaručen. Tento večer 18. listopadu si žádný fanoušek jazzu a country nemůže nechat ujít.

Pavel Šlosar Quartet – 2. prosince – 19.30

Pavel Šlosar je jedním z našich nejlepších kontrabasistů a v žádném případě není Boleslavákům neznámý. Pravidelně jej vídají u Steamboat Stompers, Evy Emingerové, Jitky Vrbové, Bobbyho Gordona a mnoha dalších. Jeho quartet je pro něj srdcovou záležitostí, stejně jako basová sola v nepřekonatelném tempu, která zahřejí u srdce každého, kdo si tento nástroj oblíbil. S kytaristou Jakubem Dušou a bubeníkem Martinem Kuzmou dokáží vykouzlit všechny barvy palety jazzu a blues, které kouzelným způsobem doplňuje zaručenými šlágry zpěvačka Tereza Pomajslová.

Vánoční překvapení – 16. prosince – 19.30

Vánoční překvapení bude milé a dojemné. Těšíme se na vás!

• Abonentky k číslovaným stolům v prodeji přímo na pokladně Leteckého muzea Metoděje Vlacha, otevřeno každý den v týdnu od 9 do 17 hod, tel 326 211 080, email info@lmmv.cz
• Koncerty probíhají v Letecké kantýně od 19.30 do 21.40, posezení bude pro abonenty stolově uspořádáno.
• Cena abonmá na všech 5 koncertů je celkem 700 Kč. Bude k dispozici rovněž malý počet vstupenek na jednotlivé koncerty zvláště.
• Přímo k LMMV je zajištěna autobusová linka č. 40

Srdečně zdraví za organizátory,

Barbora Vágnerová