POSLEDNÍ HUDEBNÍ VEČER PATŘIL HOT CLUBU

Zimní hudební večery v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha uzavřela v pondělí 25. března mladoboleslavská jazzová a dixielandová kapela Hot Club. Známé skladby v podání nestárnoucích muzikantů bavily více než stovku návštěvníků, kteří si u stolečků s dobrými nápoji z Letecké kantýny užívali večera. Ten byl rozdělen na tři nabité třetiny, aby byl pro věrné fanoušky prostor nejen pro hudbu ale také pro občerstvení a pozdravení se s přáteli.

Nádherná atmosféra, které v sále díky nadšení publika a zápalu muzikantů této kapely s více jak 55ti letou tradicí vznikla, zapůsobila na všechny tak, že přídavek byl samozřejmostí. Na piáno hrál Mirek Čuban, na bicí Vláďa Erben, na banja Láďa Melichar a Karel Šulc, na basu Ivan Dumek. Krásná sóla si posluchači vychutnali na trombón od vedoucího kapely Jirky Melichara, na trubky od Přemka Vlasty a Česti Šimůnka a také od nestora a aranžéra kapely Oldy Hausera na klarinet. K novým mladým tvářím v Hot Clubu patří klarinetista Matěj Kotrba.

V průběhu večera zavzpomínal Jirka Melichar na Josefa Japa Holého, který týden před koncertem zemřel a se svým obrovským nástrojem suzafonem patřil k nezapomenutelným postavám kapely Hot Club.
Zajímavým altovým zpěvem zněly písně v podání Báry Vágnerové, která patří nejen do Hot Clubu, ale zpívá v celé řadě pražských jazzových kapel. Bára, která se nyní připravuje s muzikanty na cestu a hraní v New Orleans, nejen zpívala, ale celý večer uváděla. Ozvučení v podání Jirky Šubra bylo bravurní a muzikanti a posluchači si ho velice pochvalovali.

Odcházející návštěvníci večera doslova litovali, že je již v řadě koncertů poslední, ale dostali příslib, že na podzim je připravován pestrý swingový a jazzový program také s elitními kapelami, které jsme v Mladé Boleslavi ještě neslyšeli. Máme se na co těšit!

Sledujte naše Webové a Facebookové stránky nebo nám na adresu: info@lmmv.cz zašlete Váš email a budete hudební i jiné zajímavé informace dostávat přímo.

Na příští setkání se těší
kolektiv leteckého muzea a letecké kantýny