PŘEDNÁŠKA O HISTORII LETECTVÍ V LETECKÉM MUZEU

Přednáška o historii letectví v leteckém muzeu

Ve čtvrtek 10. března proběhla v leteckém muzeu první ze série přednášek o historii letectví. Měla název „ Letecká historie očima pamětníků a neb dokumentární filmy z let 1919 -1950“. Přednášku si připravil letecký novinář a historik pan Ivo Pujman, který jí doplnil dobovými filmy z nichž některé nebyly ještě publikovány. Více než padesát posluchačů sledovalo se zájem poutavý výklad i promítané filmy.

Vedoucí leteckého muzea Vladimír Handlík, který v úvodu představil pana Pujmana, řekl, že tyto přednášky, které budou celkem čtyři, jsou součástí celoroční akce leteckého muzea pod názvem         „ Rok Metoděje Vlacha“. Letos totiž uplyne 110 let od prvního vzletu letadla Metoděje Vlacha, který se uskutečnil na místě, kde stojí dnes jeho pomník.