PŘEDVÁNOČNÍ POHODA V LETECKÉM MUZEU

V sobotu 8. prosince uspořádalo letecké muzeum odpolední akci“ Předvánoční pohoda“. Návštěvníci si užili krásný program pro celou rodinu. Ti nejmenší měli možnost si zasoutěžit v házení polystyrénových modelů letadel a ti dospělejší si mohli poslechnout v letecké kantýně u svařáku krásné melodie v podání pianisty Pavla Bureše.

Partnerem akce byla firma EDAG, která pro malé návštěvníky připravila omalovánky i barvičky a celé odpoledne se jim věnovala a také 3D tiskárnu, která na místě vyráběla plastové mince s emblémem letadla.

Soutěž v házení modelů byla trochu dramatická, protože vál silný nárazový vítr a tak malí závodníci, kterým samozřejmě pomáhali rodiče, museli často běžet pro model dosti daleko.

Vyhodnocení soutěže bylo v letecké kantýně. Tři nejlepší obdrželi ceny v podobě hrnečku s letadlem, fotoknihy „Toulky nad Mladoboleslavskem“ a voucher na let historickým letadle Piper L4 nad letištěm.

Letecké muzeum plánovalo uskutečnit vyhlídkový let ihned po soutěži, byl připraven pilot i letoun ale silný vítr to znemožnil. Mladí závodníci si mohou přijít zalétat v klidnějším počasí.

Pianistu pak vystřídal Zdeněk Koštíř se svou partnerkou. Krásně zazpívané známé melodie na halfplayback a hra na flašinety doprovázená zpěvem do tlampače vytvořily opravdu nádhernou atmosféru.

Letecké muzeum, které při této akci navštívilo 320 lidí, bylo pro návštěvníky akce otevřeno zdarma.