Předvánoční pohoda v leteckém muzeu

Sobota 14. prosince byla v leteckém muzeu ve znamení předvánoční pohody. Voněl „ svařák“ i domácí pečivo a svůj krámek s vánočním cukrovím si zde otevřela Integrovaná střední škola Na Karmeli, jejíž pečivo, sladké i slané, je typické tím, že je vyráběno podle klasických, osvědčených receptů. Prodej připravily Ing. Zuzana Povšíková, zástupkyně ředitele a Pavla Zaplatílková, učitelka odborného výcviku.
Letecká kantýna připravila ukázky domácího vánočního pečiva a také vynikající svařené víno.
Protože právě probíhal i modelářský víkend pod vedením zkušeného modeláře Václava Jiránka, mohli návštěvníci muzea nahlédnout do dílny a podívat se jak se staví model letadla.
Leteckou kantýnou zněly známé písně v podání Ivy Šolcové a Zdeňka Koštíře. Krásnou předvánoční atmosféru doplnily melodie flašinetu i zpěv Zdeňka Koštíře do dobové hlásné trouby.
Několik známých melodií zahrála na piano Iva Šolcová.
V expozici muzea mohli návštěvníci sledovat přípravu montážních prací na novém historickém letounu Zlín XII z roku 1935, který je dokončován a který bude slavnostně představen na Dobovém leteckém dnu v sobotu 13.6.2020.
Letecké muzeum tak připravilo krásný start do vánočního období, aby si každý mohl oddechnout a načerpat nových sil před nastávajícími svátky.

Vladimír Handlík