SALLON V MODRÉM OPĚT V LETECKÉM MUZEU 2022

Sallon v modrém opět v leteckém muzeu

Nedělní odpoledne 11. září v leteckém muzeu patřilo opět country hudbě a bluegrassu. Koncert čtyřech kapel  pod názvem „ SALLON V MODRÉM OPEN AIR FESTIVAL“ včetně malého hudebního překvapení vyplnil celé odpoledne od 15 hodin.

Přestože pořadatele trochu potrápilo počasí a začali dokonce uvažovat i o„ suché variantě“ uvnitř letecké kantýny, tak na konec vše dobře dopadlo a pár kapek vody, které spadly těsně před začátkem nikomu neublížilo.

Diváky čekal pestrý program v podobě vystoupení čtyř kapel a letových ukázek letadel z leteckého muzea a nadačního fondu letadlo Metoda Vlacha.

Festival zahájila svým tradičním bluegrassem a skvělými gospely slupina „Sunny Side“, která letos oslaví 25 let na scéně.

Následovalo překvapení v podobě nové a mladé kapely „ Modré strunky“. Kapelu dal dohromady banjista a hudební pedagog Jarda Žanta z hudební školy v Tanvaldu. Věk muzikantů se pohybuje mezi 13 a 18 roky a předvedli  velmi pěkný blok písní a instrumentálek. Jistě o nich ještě uslyšíme.

Domácí“ Flastr“ pobavil diváky svým poetickým bluegrassem a novinkami v repertoáru. Hudební podvečer uzavřela stálice české bluegrassové scény, nestárnoucí“ Modrotisk“, který podal skvělý výkon.

 

Krásnou atmosféru můžete vidět na fotografiích Zdeňka Kolína.