Soutěž plastikových modelů v leteckém muzeu

Soutěž plastikových modelů v leteckém muzeu

V sobotu 5. října 2019 ožilo Lletecké muzeum Metoděje Vlacha přehlídkou nádherných plastikových modelů letadel, tanků, lodí a další techniky. Klub plastikových modelářů Mladá Boleslav uspořádal v prostorách muzea 44. ročník Velké ceny Mladé Boleslavi.

Této tradiční soutěže se letos zúčastnilo přes sedmdesát soutěžících s více jak 100 modely v 18 kategoriích. Soutěž přilákala také stovku diváků, kteří si přišli prohlédnou krásné modely i diorámy.

Letecké muzeum připravilo pro soutěžící pestrý program včetně prohlídky leteckého muzea, promítání filmů s leteckou tématikou dokumentujících akce i leteckou historii v Mladé Boleslavi a besedy s bývalými piloty jako na příklad s Antonínem Dytrichem, který létal ve skupině letounů Jak C11. Zajímavou ukázku bojové techniky zajistily firmy Dobos a DOS pana Josefa Turka z Dolního Bousova.

Přes nepřízeň počasí přijela po vlastní ose kolona historické vojenské techniky a vojáků ČSLA včetně roztopené polní kuchyně s výborným horkým gulášem.

Vítězi ve vyhlášených kategoriích se stali Jiří Húbner z Prahy a Pavel Klouček z Liberce, kteří získali vyhlídkový let v historickém letadle. Ten věnovalo letecké muzeum.

Úroveň soutěže i prostory, kde se akce konala byly soutěžícími vysoce hodnoceny. Všichni se těší na účast v dalších ročnících.

František Staněk

Foto: František Staněk, Vladimír Handlík