THE DIXIE HOT LICKS V LETECKÉM MUZEU

Plzeňský dixieland rozbouřil letecké muzeum

Pondělní večer 14. listopadu, do posledního místečka vyprodaný, patři plzeňské dixielandové kapele „ The Dixie Hot Licks“. Již s nástupem na pódium a prvními tóny bylo jasné, že to posluchače chytí za srdíčko. Muzikanti nastoupili v pruhovaných námořnických tričkách, na kterých svítily červené kšandy a hned bylo jasné , že chtějí bavit nejen posluchače, ale také sami sebe.

Plzeňská kapela The Dixie Hot Licks se z původního záměru si občas zahrát někde na zahrádce u piva či na ulici po vzoru neworleánských jazzmenů vypracovala na vyhledávané dixielandové uskupení, které je radost vidět a slyšet. Pod vedením skvělého kapelníka, trombonisty a manažera Jindry Jindřicha zavítali na Na křídlech jazzu do Mladé Boleslavi a vzbudili pořádných rozruch, dokonce i vstání diváků ze židlí! Zpívala Jana Jiroušková, na trumpetu hrál Jiří Kodajek, na suzafon Standa Vaník, na banjo či kytaru hrál a zpíval Filip Hahn, na tenorsaxofon a klarinet Zbyšek Brůj, na bicí Tomáš Zelený.

Na závěr koncertu vypochodovali z pódia a za zvuku slavné skladby  „ Pochod svatých“ prošli mezi diváky celou leteckou kantýnou, zastavili se u baru a prošli opět na pódium. No prostě skvělý zážitek.

 

 

Foto: Zdeněk Kolín