Tisková zpráva: O letecké muzeum je zájem!

O uplynulém víkendu zažilo Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nápor návštěvníků.

Muzeum je koncipováno jako živé. Návštěvníci jsou vtaženi do života letadel. Mohou prožít na vlastní kůži přípravy k letu od tankování, přes údržbu, opravy až po živé starty. Nechybějí ani letecké simulátory nebo přetížení. Lákadlem je určitě i vyhlídková věž. V muzeu je vystaveno více než 25 letadel, která jsou většinou plně funkční. Součástí expozice je také výstava leteckých motorů a dalších předmětů souvisejících s letectvím.

Teprve minulou neděli 12. 4. 2015 při příležitosti světového Dne letectví a kosmonautiky bylo letecké muzeum slavnostně otevřeno a záhy po otevření vykazovala návštěvnost muzea v týdnu velmi nadějných čísel. Vše napovídalo tomu, že se muzeum musí připravit na víkendový nápor návštěvníků. Ten přišel již od první hodiny víkendového provozu. Muzeum otevírá v 9.00 hod a za první hodinu si v sobotu zakoupilo vstupenku 36 návštěvníků. Poté začal počet návštěvníků každou hodinu stoupat, až večer překročil hranici 400 návštěvníků za den. V neděli se situace opakovala, avšak denní návštěvnost byla překonána již v 15 hod.

Expozice se návštěvníkům líbila a mnohdy probíhala živá rozprava, vzpomínání. U skluzavky a leteckých simulátorů byl zástup čekajících bez rozdílu věku. Parkoviště před muzeem se plnilo po celý víkend a bylo jen málo míst volných a nastaly i situace, že na parkovišti nebylo žádné volné místo. Také kavárna byla obsazena.

Návštěvníci odcházeli z muzea spokojeni a plni dojmů. Návštěvnost muzea během víkendu překonala magickou hranici 850 osob. Je to báječný výsledek, který nikdo nečekal.