TŘETÍ MODELÁŘSKÝ VÍKEND V LETECKÉM MUZEU

Pro velký zájem o kurzy leteckých modelářů se uskutečnilo 12. a 13. prosince v prostorách muzea Metoděje Vlacha již třetí pokračování této akce. Byla využita maximální kapacita pracoviště, takže se tentokrát sešlo dvanáct kluků. Nováčci Michal Poddaný, Matěj Venclíček a Ondřej Ratimec si sestavili vystřelovací kluzáček. Pokročilí Jan Handlík, Věroslav Mašek, bratři Martin a Lukáš Keijsperovi, Aleš Malý, Martin Vodička a Kryštof Zörkler slepovali školní model na gumový pohon. Konečně poslední dva, Vojtěch Podlipský a Petr Váňa pracovali na větroních kategorie A3. Ke zdárnému průběhu prací v dílně a dokončení všech výtvorů se starala dvojice zkušených instruktorů Václav Jiránek a Vladimír Čejka.

Náročný program vyžadoval trochu odreagování. Chvilky „oddechu“ si kluci užívali při létání na simulátorech, při sledování video záznamu z modelářských akcí nebo prohlídkou exponátů muzea. Spokojenost panovala i při konzumaci oběda i svačinky ve vyhrazeném prostoru Air café baru.

100% splnění plánu zhatila studená fronta, přecházející v nedělním dopoledni naše území. I když po obědě přestalo pršet, z letištní plochy nás vyhnal silný nárazový vítr, který „pomohl“ poškodit několik letadélek při prvních pokusech záletu. Po svačině se vše rozbité podařilo opravit. Na závěr se pak společnými silami uklidilo pracoviště.

Při loučení jsme se s rodiči domluvili na dalším setkání přímo na ploše letiště, abychom zalétali nově postavené stroje. Doufáme, že tento kurz, náš „vánoční dárek“ potěšil všechny jmenované.

Informace o pokračování modelářských víkendů v roce 2016 sledujte na našich webových stránkách: www.lmmv.cz