Velká cena Mladé Boleslavi – soutěž plastikových modelářů 9. 9. 2023

Dne 9. 9. 2023 proběhl v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha 48.ročník tradiční soutěž plastikových modelářů Velká cena Mladé Boleslavi. Pořadatelem byli plastikoví modeláři MB, Modelářské centrum MB a Letecké muzeum Metoděje Vlacha.

Soutěže se zúčastnili modeláři z Litoměřic, Turnova, Štětí, Straškova, Prahy, Kladna , Havlíčova Brodu, Klášterce n. Ohří, Dobrovic, Děčína, Chomutova, Nové Paky, Nymburka, Sýčiny, Liberce, Jablonce a Mladé Boleslavi. Soutěž probíhala v 11 kategoriích a do soutěže bylo přihlášeno více jak sto modelů. Soutěže se zúčastnili též děti, které mimo stavebnic obdržely upomínkový list.

Pro soutěžící byl připraven zajímavý program, sledování letového provozu a volný vstup do muzea. Vítěz a jeden vylosovaný účastník (bez ohledu na pořadí) získali cenu vedoucího leteckého muzea Ing. Vladimíra Handlíka, vyhlídkový let. Soutěžící odjížděli spokojeni s příslibem účasti v dalším ročníku.

Vítězem 48. Ročníku VCMB a držitelem putovního poháru se stal Petr Srb z Chomutova.

O tuto soutěž byl díky propagaci v tisku i v rádiu velký zájem diváků, převážně rodičů s dětmi. Děkujeme vedoucímu leteckého muzea za zapůjčení důstojných prostor a těšíme se na další 49. ročník 2024.

Za plastikové modeláře Mladá Boleslav František Staněk

Fotoreportáž na: https://www.rajce.idnes.cz/bobr64/album/48-velka-cena-mlade-boleslavi-9-9-2023