VELKÁ CENA MLADÉ BOLESLAVI – SOUTĚŽ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

V sobotu 29.  10. 2016 proběhl v prostorách leteckého muzea Metoděje Vlacha již 41. ročník Velké ceny Mladé Boleslavi. Tuto nejstarší soutěž v ČR pořádá Klub plastikových modelářů KPM Mladá Boleslav.

Stovka plastikových modelářů soutěžila se 159 modely ve třinácti kategoriích. Přijeli modeláři z celé ČR. Z Ústí nad Labem, Liberce, České Lípy, Jihlavy, Prahy a dalších míst.

Velké množství diváků, kteří si jako návštěvníci muzea modely prohlédli, obdivovali nejen jednotlivé modely, ale i krásné diorámy ve který jsou modely zasazeny do terénu. Soutěžilo se nejen v kategorii letadel, byly tu k vidění krásné lodě, ponorky, tanky a spousta další techniky.

Setkání se opravdu povedlo a všichni se již těší na další rok, kdy se opět sejdou v hojném počtu v leteckém muzeu v Mladé Boleslavi.