VOILÁ – SWING A ŠANSONY V LETECKÉM MUZEU

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se v letošním podzimu stává klubem pro milovníky swingu. V pondělí 19. října se v druhém koncertě abonentního cyklu „ Swing na čtyři způsoby“ představilo trio Zdenka Trvalcová &  friends. Jsou to členové větší party, která se úžasně uvedla v únoru ve Zlaté Kovadlině pod názvem VOILÁ.

Zdenka je obdařena zajímavým plným hlasem s barvou, kterou žádná jiná zpěvačka u nás nemá. Skvěle tak interpretuje francouzské písně z repertoáru Edith Piaf : Mon dieu, Johnny tu n´est pas un angel, La vie en rose, aj. Ještě zazněly Voyage Voyage (Desireless), Je cherche un homme (Eartha Kitt), La Javanaise (Serge Gainsbourg), Ménimoltant (Charles Trenet)  i skladby mága swingové kytary Djanga Reinhardta (Coucou, J´attendrai). On je také vzorem pro Tibora Žida, který na akustickou kytaru se snímačem Zdenku doprovázel. Krásně zněl i akordeon Michala Mihoka. Kdyby některé zpěvačky přestaly zpívat, vůbec bychom o nic nepřišli, ale Zdenka Trvalcová by měla se svým hlasovým fondem dostávat více příležitostí v horních patrech naší hudební branže. Jako hlasitě vytleskaný přídavek přidala známý šanson z repertoáru Edith Piaf  Padam...padam.

Příští koncert cyklu se koná 23. listopadu – budou to swingové duety v podání Petry Vlkové a Jakuba Zomera v obsazení kvarteta.