VÝSTAVA “BIGGLES” – VERNISÁŽ

Výstava“ Biggles“ – vernisáž
V pátek 21. ledna proběhla v leteckém, muzeu vernisáž výstavy „Biggles“. Kapitán Biggleswoth, hlavní hrdina románů spisovatele W.E. Johnese oslovil celé generace příznivců této literatury. Spisovatel Johnes, sám pilot letounů v první světové válce, vložil do osoby imaginárního pilota jménem Biggles celou řadu skutečných příběhů, které se staly různým pilotům za první světové války. Snad právě proto tyto první romány nadchly takovou spoustu čtenářů.
Vernisáže, kterou moderoval Vladimír Handlík v dobové uniformě kapitána anglického letectva z let 1916 – 18 se zúčastnila ředitelka Muzea Mladoboleslavska Mgr. Kateřina Jeníčková, která výstavu uvedla a také slavnostně otevřela a také grafička Kristýna Číhová, která výstavu připravila. Hlavní slovo měl letecký novinář a historik Ivo Pujman, který připravil pro výstavu kompletní podklady. Vernisáž, kterou navštívilo přes padesát hostů, hudbou doprovodila mladoboleslavská Bluegrassová skupina Sunny Side.
Výstava, která přibližuje historii spisovatele W.E. Joghnese a ukazuje i přehled jeho románů, potrvá v letecké muzeum až do dubna letošního roku.

Foto: Václav Jiránek a František Staněk