PAVEL A DANA ŠUBRTOVI POKŘTILI V LETECKÉM MUZEU NOVOU BÁSNICKOU SBÍRKU

Pavel a Dana Šubrtovi pokřtili v leteckém muzeu novou básnickou sbírku

Redaktor Boleslavanu a webu města Pavel Šubrt se svojí ženou Danou pokřtili v úterý 24. října v leteckém muzeu svoji novou společnou básnickou sbírku Po stopách ticha. Pavlovy verše recitoval známý herec, producent a režisér Jakub Špalek, zatímco Dana si své básně přednesla sama. Zážitek z tohoto setkání výrazně umocnili hudbou saxofonista Miroslav Kučera a zpěvačka Hedvika Čepová. Celou akci moderoval Ivo Vollman. Na závěr si mohli přítomní na místě zakoupit sbírku podepsanou oběma autory.

I podle ohlasů návštěvníků je zřejmé, že si všichni křest básnické sbírky, který se konal v leteckém muzeu vůbec poprvé, příjemně užili. Zájemci o zakoupení nové básnické sbírky mohou napsat na e-mail: subrt@mb-net.cz.

 

Pavel a Dana Šubrtovi kromě vlastních samostatných produktů vydali již pět společných básnických sbírek a nyní po pětileté odmlce vydávají sbírku šestou.
Pavel Šubrt v roce 1986 vydal samizdatovou sbírku A co dál s výtvarníkem Petrem Úlehlou. Dále vydal vlastním nákladem své samostatné básnické sbírky Někde jsme zůstali stát (2004), Když nic umře v dlani (2005) a Je modro až k zalknutí (2008). Mezitím se ovšem pustila do psaní básní i jeho žena Dana a pět básnických sbírek již vydali společně - dvojsbírku Nečekaný soumrak/Ještě je den (2010), tematicky jednotnou sbírku Jak chutná rok (2011), sbírky Do tmy, do naděje (2012), Kontrasty (2016) a Ztracené dotyky (2018). V roce 2014 vydal Pavel Šubrt dosud poslední samostatnou sbírku pod názvem Běžec na věčné trati

Dana Šubrtová kromě dnes již šesti společných sbírek s manželem vydala samostatnou sbírku. Kam schovali jsme křídla (2007) u nadačního fondu Nová šance. V roce 2020 vydala úspěšnou knížku dětských hádanek-básniček Hlavolamičky ve spolupráci se ZUŠ Mladá Boleslav. Její básně otiskoval Kosmonoský horizont, zazněly i v rozhlasovém pořadu Zelené peří.
V roce 2015 vystoupili oba oba manželé v básnickém večeru Zelené peří Mirka Kovaříka v pražské Malostranské besedě. Oba se účastní každoročně celostátní literární soutěže Mělnický Pegas, kde již získali řadu ocenění.  Letos zde Pavel Šubrt získal třetí místo.

 

Foto: Zdeněk Kolín