Muzejní noc v leteckém muzeu 24. května

nahrávám mapu....

Datum / čas

24. 05. 2024
17:30—23:30

Místo konání

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Kategorie


Pátek 24. 5. 2024 od 17.30 hod.

Letecké muzeum připravilo pro letošní muzejní noc opět přehlídku svých létajících exponátů. V pestrém podvečerním programu budou létat dvouplošníky z období první světové války Nieuport 12, Caudron G3, Sopwith Pup a Pfalz E1, dále letouny ze třicátých let Racek PB6, Klemm L25, Zlín XII a Bestiola a také letouny z období druhé světové války Polikarpov PO2, Pier L4, Fieseler Storch a v závěru večera pomalé stroje jako například Grade a Metoděj Vlach.

Letecká akce proběhne ve spolupráci  s Aeroklubem Mladá Boleslav. Uvidíte proto také sportovní letouny, větroně i letouny akrobatické. Nabízíme i krátké vyhlídkové lety nad našim městem v historickém dvouplošníku AN2.

Na recepci leteckého muzea si návštěvníci mohou zakoupit nově vydanou knihu o Metodějovi Vlachovi, který v Mladé Boleslavi postavil v roce 1912 první české letadlo.

Program:

a) Část letecká, letecké show 18.00 – 19.30 hod.

Od 17.30 budou z leteckého muzea vyjíždět historické letounu a budou vystaveny před diváky.

V 18.00 hod. začne letecká show ve spolupráci a Aeroklubem Mladá Boleslav. V letových ukázkách se představí nejen všechna letuschopná letadla z muzea, ale i letadla hostů a Aeroklubu.

Pořad je moderován pilotem v dobové uniformě.

 

b) Část večerní, hudební večer v Hangár Café

Po skončení leteckých ukázek mohou diváci sledovat ukládání letadel do muzea a jejich zavěšování pod strop. Po celou dobu večerního programu je pro návštěvníky otevřena galerie v expozici i vyhlídková věž.

Muzejní noc nekončí leteckými ukázkami. Po západu slunce a uložení letadel do muzea se v „Hangár Café“ mohou diváci těšit ve 20.30 hod.  na vystoupení jazzové kapely „Pražská dixielandová společnost”, která bude hrát až do 23.00 hodin. Rezervace míst na recepci leteckého muzea

Vladimír Handlík

 

Podrobnosti k muzejní noci na ostatních místech Mladé Boleslavi najdete na webech a sociálních sítích, Muzea MladoboleslavskaŠkoda muzea, Kultura města Mladá Boleslav a Pluhárna.