HUDEBNÍ FESTIVAL SALOON V MODRÉM OPEN AIR 20.06.2021

Bluegrassový Saloon v modrém Open Air Festival připravilo letecké muzeum Metoděje Vlacha pro příznivce této zajímavé a neokoukané muziky na nedělní odpoledne 20.června. Nikdo netušil, že mimořádně teplé počasí, kdy teploty přesahovaly 34 °C nejen že návštěvníky na hudbu přiláká, ale také je rovnou zažene do stínu. Pořadatelé si ve spolupráci s mladoboleslavskou firmou Compag připravili otevřené venkovní pódium přímo proti tribuně, ale posluchači si raději vyhledali místa hned vedle kavárny a ve stínu. To ale vůbec neuškodilo připravenému programu.

Převážně dámská kapela Báry, která dorazila z Ústeckého kraje, předvedla krásné vokály a pestrou přehlídku bluegrassových a country písní. Domácí kapela Flastr hrající poetický bluegrass pokřtila své nové CD Myšlenky. Sunny Side prezentovali vynikající tradiční bluegrass a jako jejich host diváky překvapil výborný 14tiletý banjista Jan Handlík z Mladé Boleslavi. O přestávce si pro posluchače připravilo letecké muzeum letecké ukázky historických letadel a některé z kapel se rády vyfotografovaly v expozici leteckého muzea.

Akci navštívilo přes 120 diváků a podle opakujícího se potlesku bylo vidět, že i přes nepříznivé podmínky byla atmosféra výborná.