SALLOON V MODRÉM OPEN AIR 26.6.2022

Sallon v modrém open air 26.6.2022

Prosluněné nedělní odpoledne přivítalo v leteckém muezu Metoděje Vlacha Sallon v modrém open air festival. Diváky čekal pestrý program v podobě vystoupení třech kapel a letových ukázek letadel Nadačního fondu letadla Metoda Vlacha.

Festival otevřel moderně bluegrassový Undergrass, který předvedl vystoupení plné energie a s pěknými českými texty.

V rámci letových ukázek předvedli piloti Lukáš Pilvousek, Jaroslav Klacek a Jiří Hybler historické repliky letounů Nieuport 12 z roku 1916, Morane Saulnier BB z roku 1915 a Fieseler Storch z roku 1938. Moderátorem byl vedoucí leteckého muzea Vladimír Handlík, který kromě uvedených letadel představil i oslavy 110 let od prvního vzletu letadla Metoda Vlacha tady v Mladé Boleslavi. Patřil k nim nejen Dobový letecký den, ale i přijetí vnuka a vnučky Metoděje Vlacha náměstkem primátora Robinem Povšíkem na radnici, otevření výstavy v leteckém muzeu i křest nové knihy.

Další kapelou byli skvělí Brontosauři revival, se kterými si diváci opět zazpívali nejkrásnější nedvědovské písně.

Festival uzavřela skupina Sunny Side hrající bluegrass všech podob i tentokrát s hostem, nadějným mladým banjistou , Honzou Handlíkem.

Pořad navštívilo přes 120 diváků a protože slunce opravdu pálilo vyhledávali všichni stín kromě muzikantů, které si na pódiu, přímo na slunci, připadali jako na pekáči.

Foto: Zdeněk Kolín