MODELÁŘSKÝ VÍKEND 16. a 17.03.2024

Modelářský víkend  v leteckém muzeu 16.-17.3.2024

Na další modelářský víkend se v sobotu 16.března dostavilo 12 kluků. Jako vždy, jeden nováček si sestavoval vystřelovací kluzák, ostatní se pustili do práce na rozestavěných modelech z minulého setkání, nebo z modelářského kroužku.

Oba instruktoři Václav Jiránek a Martin Kaska měli radost vidět, jak kluci dělají pokroky v pečlivé a přesné práci, kterou  stavba modelů vyžaduje. Sobotní čas v dílně se naplnil a účastníci se rozešli domů.

V nedělním dopoledni vrcholila příprava na zalétání dokončených nových strojů a po obědě  se  všichni přemístili na plochu letiště Aeroklubu. Zálet proběhl tradičně bez problémů, do vzduchu šly i další stroje,  sestavené v předešlých kurzech. Přálo hezké počasí, ale přesto se stala nepříjemná věc, když  nováček nenašel na ploše svůj první model po krásném a dlouhém letu. Pro velký provoz velkých letadel se hledání na startovací dráze nemohlo uskutečnit.

Po návratu přišla svačina a úklid dílny. Spokojení kluci i rodiče se rozloučili a už se těší na další akci. Poděkování patří opět zaměstnancům LMMV a personálu Hangár Café za výborné obědy a svačiny.

V pohodové modelářské atmosféře trochu zapadá fakt, že příprava na modelářský víkend probíhá před tím řadu dní ale oba instruktoři jí rádi a zdarma pro děti dělají.

V pondělí dopoledne  se vydal Vašek Jiránek na letiště pokusit se najít ztracené letadélko a díky dalekohledu  ho našel a dobrou zprávu předal tatínkovi…Konec dobrý, všechno dobré!

 

Foto a text: Václav Jiránek