MODELÁŘSKÝ VÍKEND V LETECKÉM MUZEU BYL SKVĚLÝ!

Na sobotu a neděli 24.  – 25. 10. 2015 připravilo letecké muzeum první víkendový modelářský kurz, na kterém si desítka mladých modelářů mohla pod dozorem zkušeného instruktora Václava Jiránka postavit vlastní létající model. Po oba dva dny modeláři pracovali od 9 do 18 hod a výsledkem práce byl vystřelovací kluzák, který společně druhý den vyzkoušeli. Letiště v Mladé Boleslavi jim ochotně uvolnilo část jedné startovací dráhy a tak letové zkoušky a později i soutěž mohly bez problému probíhat.

V přestávkách, kdy na modelech schlo lepidlo nebo lak, si kluci prohlédli letecké muzeum, zalétali si na simulátorech a zahráli si v dětském koutku. Společný oběd i odpolední svačina po oba dva dny byly součástí programu.

V neděli večer se mladí modeláři rozcházeli se slovy, že si podobný modelářský víkend rádi zopakují. Od instruktora pana Václava Jiránka se v průběhu víkendu dozvěděli, že při dalších akcích se budou stavět jiné a složitější modely.

Účastníci modelářského víkendu:
Věroušek Mašek, Honzík Handlík, Venda Zajíc, Péťa Váňa, Vojta Podlipský, Aleš Malý, Míša Souček, Vojta Drahozal, Lukáš a Martin Keisperovi.

Zájem o tuto akci je obrovský. Již teď je naplněn víkend v listopadu a otevřen nový termín 12.-13. prosince. Organizátoři uvažují o opakování akce v prvním čtvrtletí příštího roku.

Sledujte naše webové stránky: www.lmmv.cz, kde budou uvedeny všechny potřebné informace.

Vedoucí leteckého muzea