PŘEDNÁŠKA IVO PUJMAN V LETECKÉM MUZEU

Přednáška Ivo Pujmana v leteckém muzeu

Ve čtvrtek 7. dubna proběhla v leteckém muzeu další z přednášek o letecké historii tentokrát období dvacátých a třicátých let. Pan Ivo Pujman, letecký historik si ke své přednášce plné historických faktů, názvů letadel i jmen pilotů připravil i dobové letecké filmy, které nejsou běžně k vidění. K velkým zajímavostem patřila  společná letecká akrobacie tří dvouplošníků svázaných gumovými lany a společný přílet všech našich letadel z mistrovství světa v letecké akrobacii v Zürichu.

Přestože pořadatele trochu potrápila promítací technika, zážitek byl pro všechny účastníky velký.

Vladimír Handlík, který v úvodu přítomné přivítal a pana Pujmana představil uvedl na závěr, že další přednášky budou až na podzim, protože květen a červen bude patři oslavám 110. výročí prvního vzletu letadla Metoděje Vlacha, které se do historie letectví zapsalo jako první české letadlo. S těmito oslavami je spojen i 13. Dobový letecký den-Historical Airshow, který Aeroklub Mladá Boleslav a Nadační fond letadla Metoděje Vlacha pořádají v sobotu 18. června.

Foto: František Staněk