PRVNÍ DÁMA SWINGU A TREMPSKÝCH PÍSNÍ

V úterý 8. 12. zazářila v leteckém muzeu první dáma swingu a trempských písní paní Jitka Vrbová. Přijela na pozvání kapely Old Stars MB a jako host vystoupila v doprovodu vynikajícího kytaristy pana Stanislava Chmelíka.

Písničky známé z desek Jitky Vrbové provoněly atmosféru letecké kavárny a zahřály mnohá srdce. Více než stovka hostů odměnila oba hudebníky vždy dlouhotrvajícím potleskem. Nikomu nevadilo, že Jitka Vrbová zpívá v sedě, protože se jí špatně chodí i stojí, naopak vytvořila nádhernou atmosféru přátelství a pohody. Mnozí z nás si s ní rádi zazpívali.

O přestávce jsem jí požádal, aby se dala vyfotografovat u jednoho z našich historických letadel. Svolila a prohlásila se smíchem: „no u letadla jsem se ještě nefotila, tu fotku mi musíte poslat na památku!!!“ A také, že jí dostala a ještě se nám stačila podepsat na pohlednici s letadly.

letecké muzeum