LÉTÁME PRO VÁS 10.09.2021

Létáme pro vás v leteckém muzeu v pátek 10.září 2021

Vážení přátelé a příznivci historického létání,

Na pátek 10. září odpoledne jsme si pro vás opět připravili letecké ukázky všech našich létajících historických strojů z období od počátků letectví až po současnost.

Od 16.00 hod můžete sledovat spouštění letounů zavěšených u stropu muzea a jejich přípravu na letecké ukázky

V 16.30 zahájíme létání, kdy v pestrém programu uvidíte vše c o u nás v leteckém muzeu létá. Můžete se těšit i na některé originály historických letadel jako na příklad Trempík Jana Šimůnka a nebo velice vzácný letoun Polikarpov PO2.

Protože letový program proběhne za normálního provozu letiště aeroklubu Mladá Boleslav, uvidíte i celou řadu dalších letadel ať motorových či větroňů. Program zpestří i akrobatický větroň nebo seskoky parašutistů.

Po celou dobu akce od 16.00 do 18.00 hod bude vstup do leteckého muzea na galerii a vyhlídkovou věž zdarma. Letecké ukázky budou pro vás také zdarma, pouze dobrovolně můžete přispět na letecké aktivity.

Nechybět bude také občerstvení v letecké kantýně po celou dobu leteckého podvečera.

Na setkání s vámi se těší vedení leteckého muzea.

Fotky jsou od pánů Petra Kolmanna, Václav Jukla a Zdeňka Kolína