ZÁVĚREČNÝ MODELÁŘSKÝ VÍKEND V LETECKÉM MUZEU

V sobotu 17.prosince se na posledním modelářském víkendu roku 2022 v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha sešlo 9 dětí. Hlavní náplní všech bylo vyrobit  malá házedla o rozpětí pouhých 100mm, se kterými se pak uskutečnila v neděli v tělocvičně 8.ZŠ Vánoční soutěž i pro další zájemce. Podle pamětníka se létání s tímto kluzáčkem pod názvem „ O vánočního medvěda“ pořádalo už před 46 roky, takže tradice pokračuje dál… Díky perfektně připravené akci Martinem Kaskou se v tělocvičně sešlo 14 dětí a 10 seniorů, kteří 10 soutěžních letů a docílených časů včetně aktuálních výsledků mohli sledovat „on line“ na monitoru. Nejlepší ve věkových kategoriích pak obdrželi diplomy a drobné dárky. Po odjezdu do muzea se pokračovalo na rozpracovaných modelech. Jeden nováček pak ještě dokázal dokončit vystřelovací kluzák, který na sněhem pokryté ploše letiště byl bez problémů zalétán. Se spokojenými dětmi i rodiči jsme se s přáním krásných Vánoc rozloučili a budeme se těšit na jarní setkání.

Instruktoři Martin Kaska a Václav Jiránek